www.
Tajemnica
Szczęścia


    Bioenergoterapia      Ciekawe      Inspiracje      Medycyna      POLECAM    Pożywienie        

       Home  

      Strona główna


      Kontakt

     
Podziękowania

      O mnie

      Sesja

      Prelekcje

      Remedia
     
      Płatność

      Jadłospis

  Szanowni Państwo
jako uzdrowiciel czuję i widzę potrzebę ukazania jak odnaleźć Spokój i Harmonię w życiu. By osiągnąć je potrzeba nam środowiska i otoczenia, które będzie nam sprzyjało.

Chciałbym Państwu w swoich odczuciach wyrażonych piórem na papierze /ekranie/
oddać moje rozumienie otaczającej  nas rzeczywistości. Będą to wyłącznie moje przemyślenia na podstawie dostępnych mnie informacji i osobistych doświadczeń. Postaram się by były one  bardzo interesujące.
Leszek Richmond
 Victoria, 24 października 2007 roku

Prewencja.

Przede wszystkim pożywienie. Na jednej z nowo powstałych stron przeczytałem o skutkach używania syntetycznej witaminy  "A"
w dużych dawkach ZAPOBIEGAWCZO u kobiet w ciąży. Dzieci zaczęły się rodzić z defektami m.in. serca, systemu nerwowego i wieloma innymi schorzeniami. Nie stwierdzono tych uszkodzeń u osób spożywających witaminę "A" w formie żywności czytaj  odnośnik poniżej /w języku angielskim/                      

http://www.journalclub.org/vol1/a2.html
 http://cerhr.niehs.nih.gov/common/vitaminA.html


Potwierdza to jak niewiele rozumie dzisiejsza "NAUKA"  i jej utytułowani przedstawiciele  funkcjonowanie organizmu oraz skutki jakie niesie stosowanie syntetyków  w okresie krótkiego czy długiego okresu czasu na ludzki organizm. Przez ostatnie dziesięciolecia próbują przekonać do syntetycznych witamin suplementów jak i noszenia plastykowej: odzieży, butów, itd.
Osobiście jestem zwolennikiem odzieży z naturalnych materiałów  takich jak:

len, wełna, bawełna, jedwab, czy skóra lub ich kombinacje.

Wszekie domieszki "super tkanin" wywołują niedoergetyzowanie organizmu i zakłócenia w jego czynnościach. Nazywam to wychłodzeniem. Nawet niektórzy lekarze z tradycyjnej medycyny w przypadkach osób z chorobą raka zalecają pościel z naturalnej tkaniny 100% i naturalną odzież najlepiej 100% bawełny ja bym dodał by była w białym kolorze i po praniu wypłukana kilkakrotnie w zimnej wodzie i pozostawiona po praniu do wyschnięcia na otwartej przestrzeni, a nie wyciągnięta z suszarki.
Wielu z nas preferuje syntetyki bo ... są wygodne i praktyczne.
No cóż każdy może wybrać ... tylko między Zdrowiem, a chorobą powinniśmy zawsze wybierać ZDROWIE lub przynajmniej próbować. 

30 stycznia 2008 roku, Toronto

Pasta do zębów
Dzisiaj większość past dostępnych na rynku jest z fluorem. Ten związek jest trucizną i na wielu opakowaniach past jest umieszczone takie ostrzeżenie z napisem iż niewskazana dla dzieci poniżej 12 lat i że trzeba zachować ostrożność przy jej używaniu. Polecam pasty ziołowe oparte na naturalnych składnikach. Fluorowana pasta może być wskazana w rejonie gdzie woda posiada niską zawartość fluoru lub jest bez. Sprawdź w odpowiedniej lokalnej instytucji jaka jest zawartość fluoru w wodzie, której używasz.

9 maja 2008 roku, Victoria

Refleksje po obejrzeniu filmu "Sicko" o systemie zdrowotnym w USA widzianego oczami
przeciętnego amerykanina i zrobionego z myślą o nim.  Film ma wpłynąć lub zmienić funkcjonujący system opieki zdrowotnej w USA, czy chociaż poprawić jego efektywność - zwłaszcza w skrajnych przykładach jak te pokazane w filmie. Moim zdaniem najważniejsze było co powiedziała córka Che Guevary, o systemie zdrowotnym na Kubie, system jest oparty w większości na prewencji ... bo prewencja kosztuje mniej niż leczenie. Angielski system został ukazany bardzo pozytywnie gdzie rolą lekarza jest nie tylko prewencja, ale również wynagrodzenie jego jest wyższe, gdy pacjent porzuci szkodliwy nałóg jak np. palenie papierosów. Bodziec finansowy dla lekarza jeśli pacjent poprawi sposób życia jest bardzo interesujący gdyż motywuje lekarza do troskliwszego zajęcia się pacjentem bo wówczas pacjent kosztuje mniej ubezpieczalnię i część funduszy zapewne wędruje do kieszeni lekarza ... i bardzo dobrze. W starożytnych Chinach obowiązywała zasada płacenia lekarzowi tak długo jak się było zdrowym w momencie choroby lekarz przestawał otrzymywać wynagrodzenie. Dzisiaj zapewne nie byłoby prawie chętnych do tego zawodu przy takich warunkach zarobku dla lekarza.
Także prewencja - podstawowa zasada, powinna przyświecać każdej inicjatywie rządu i wszystkim organizacjom, a zwłaszcza  charytatywnym oraz międzynarodowym w tym także WHO. Zapobieganie  jest  skuteczniejsze  i służy lepszej edukacji społeczeństwa;  co nie zawsze jest w interesie rządzących, ale na pewno leży w interesie rządzonych. Pomijając polityczne tło i jak zakończył się film. Uwagę moją zwrócił tzw. trailer czyli część filmu, która była nagrana, ale nie weszła w skład jego ostatecznej wersji, ale dotyczyła elementów powstawania filmu, i "ewolucji" reżysera na planie.  Umieszczone w  "dodatkowych opcjach" informacje, w niektórych momentach były ciekawsze od samego filmu . Mnie zaskoczyła bardzo negatywnie i jednocześnie otworzyła jeszcze szerzej moją podejrzliwość w stosunku do firm farmaceutycznych, które kierują się zyskiem, a nie by poprawić efektywność leczenia poprzez zastosowanie leku. Ukazane jest jak dochodzi do tragicznego paradoksu, że lek może być "odświeżony" poprzez drobne zmiany w formule, ale mieć znikome lub nawet nie mieć lepszego działania niż poprzednik. Poza tym powiedziane tam było, że organizacja dopuszczająca leki do obrotu w USA jako kryterium dopuszczenia leku stosuje ... ZASADĘ JEŚLI środek działa nawet lepiej o 1% (jeden procent- tak to nie moja pomyłka) od tzw placebo czyli przysłowiowej pastylki z cukrem może być wprowadzony pod nową nazwą i mieć oczywiście patent nowego leku !!!  Firmy farmaceutyczne zainteresowane są by utrzymać zysk, a nie poprawić przy pomocy stosowanego leku zdrowie pacjenta. Prosze Państwa oczywiście nie dzieje się tak na szczęście we wszystkich przypadkach.
Tu moja  wskazówka - porada:

Proszę zawsze farmaceutów zapytać o lek, który Państwu został zapisany przez lekarza

  1) jak on działa
  2) działania uboczne
  3) jak długo jest na rynku 
  4) czy to jest najlepszy lek na daną dolegliwość

Proszę pytać w kilku różnych aptekach, czy sieciach sklepów, które mają oddziały sprzedaży leków. Ponieważ jak wszystko inne w systemie rynkowym tak i lek jest sprzedawany dla ZYSKU także  w zależności od sklepu mogą Państwo uzyskać odpowiedź, która będzie korzystna dla właṡciciela sklepu co też nie zawsze oznacza najlepszą opcję dla Państwa jako pacjentów. Może być jednak tak, że odpowiedź może pokryć się iż lek jest najlepszym w swojej kategorii. W razie otrzymania informacji o leku, który może być lepszy od tego który przepisał lekarz proszę się skontaktować z lekarzem przepisującym dany lek i zapytać dlaczego przepisał ten lek, a nie inny. Lekarz może uwzględnił czynniki, które byly nieznane farmaceucie i trzeba wówczas podziękować. Bywa jednak i tak, że lek przepisany jest przez lekarza bo ... kosztuje najmniej system opieki zdrowotnej i takim zaczyna się leczenie, a nie od najskuteczniejszego. Jest to praktykowane w wielu krajach. Mam nadzieję, że te refleksje po filmie okażą się przydatne Państwu, rodzinie czy znajomym. 
 
  Życzę wszystkim czytającym i ich najbliższym zawsze wiele ZDROWIA.

                                                                                   Victoria, 21 Lipca 2008 roku
 
Slogany, którymi  firmy zdobywają klientów są różne. Poniżej pokazuję "rodzynka", który jest "MUCHOMOREM". Przykład ukazuje nam jak w celu zwiększenia zysku wykorzystuje się modę na etykietkowe  "Naturalne 100%". Świadczy to iż nie ma przepisów regulujących użycie tych słów i jak puste jest znaczenie w wielu przypadkach lub wręcz fałszywe w stosunku do wartości towaru i do ogólnie przyjętego rozumienia tych słów.
Komentarz pozostawiam Państwu.

Naturalne 100% 
NIE znaczy ZDROWE !!!
 
"Natural "

powyżej opakowanie .... papierosów !

                                                                        Victoria, 23 sierpnia 2008 roku

    Rzeka Ganges, a grypa.
    Realne wyzwanie dla prawdziwych naukowców.
    Temat rozwinę wkrótce.

                                                      Victoria, 8 października 2009 roku       

Jestem by pomóc
 Leszek Richmond